HABER AKIŞI

Erdoğan'ın 1'inci sıraya yazdığı isimden çarpıcı tespit

 Tarih: 11-06-2018 10:00:00
Ak Parti Ordu 1’inci sıra Milletvekili Adayı Doktor Şenel Yediyıldız, 24 Haziran’daki Türkiye’nin kritik seçimini Haber7’ye değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ordu’ya görevlendirilen Vakıf Guraba Hastanesi eski Başhekimi Doktor Şenel Yediyıldız, yoğun bir tempoda seçim çalışmalarını yürütüyor. Ordu'yu ilçe ilçe, sokak sokak, ev ev dolaşan Yediyıldız, seçim çalışmaları ile ilgili Haber7 Yayın Koordinatörü Osman Ateşli'ye değerlendirmelerde bulundu.

Orduluların "Abi" diye kucakladığı Yediyıldız, Ordulu vatandaşlardan destek talep ederken, hemşehrilerinden Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmalarını istedi.

Yediyıldız, 16 yıllık Ak Parti hükümetleri döneminde Ordu’ya yapılan devasa yatırımlara da dikkat çekti. Yediyıldız, muhalefet partilerinin "izahı mümkün değil" diye tanımladığı ittifak anlayışını da seçmenlere havale etti.

 

 

Ak Parti’nin tüm organlarıyla sürekli sahada vatandaşlarla birlikte olduğunu aktaran Yediyıldız, sandıktan çıkacak sonuç için de iddialı konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN EMRİYLE GÖREVLENDİRİLDİK BUNUN SORUMLULUĞU OMUZLARIMIZDA”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ordu’ya görevlendirildiniz. Adaylık süreci nasıl gelişti anlatabilir misiniz?

Daha önceki seçim dönemlerinde iki defa aday adayı olmuştum. Ancak bu dönem aday adaylığı noktasında bir başvuruda bulunmamıştım. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçmişte söylediği bir sözü hiç unutmam. “Siz aranan bir adam olursanız gelirler bir gün sizi bulurlar” derdi. Ben de "Sayın Cumhurbaşkanım isterse bir gün bizi bulur, ihtiyaç görülmezse de bulmaz. Kader nasıl tecelli ederse etsin biz bu davanın adamıyız biz çalışacağız. Mücadele edeceğiz.” Derdim. Bu düşünce ile de aday adaylığı başvuru yapmamıştım.

Nitekim Cumhurbaşkanımız bizleri uygun buldu ve görevlendirdi. Bu bizim için büyük bir emir ve sorumluluktur. Biz illa milletvekili olacağız hırsıyla değil kutsal saydığımız bir sorumluluğu üstlenerek bugün Ordu’dayız.

“İNSANLARA EN ZOR ZAMANLARINDA YARDIMCI OLMANIN GURURUNU YAŞADIM”

Ordulu hemşehrileriniz tarafından çok sıcak karşılandığınızı, kısa bir süre olmasına rağmen onlarla kaynaştığınızı ve sizi sahiplendiklerini görüyoruz. Size ciddi bir teveccüh var. Vakıf insanı olmanız hasebiyle zaman zaman sahada geçmişte temasınız olmuş insanlarla kaşılaşıyorsunuz. Neler hissediyorsunuz?

Rabbim bana insanlarla iyi temas etmenin, insanlara en zor zamanlarında yardımcı olmanın gururunu yaşattı. Böyle bir meslek nasip etti. Göreve başladığım ilk günden beri ben mesleğimi o şekilde insanların faydası için kullandım. Hekimlik mesleğimin her aşamasını bu düşünce ile icra ettim. Bu dünyadan göçmeden önce ardında hoş seda bırakmak lazım. Bu da insanlara iyi davranmaktan onların duasını almaktan geçiyor. Biz o şekilde çalışmaya gayret ettik.

Yaşadıklarımdan örnek vereyim; Ben Vakıf Guraba Hastanesi'nde görev yaptığım dönemde ta Ordu’dan kalkıp bizlere tedavi olmaya gelen yüzlerce hatta mübalağa olmasın binlerce hemşehrimiz vardı. Ordu’da tedavi olma imkânı olmasına rağmen bana gelirlerdi. Çünkü yakınlık görürlerdi. Sadece “Allah razı olsun der” giderlerdi. Tam 25 yıl bu şekilde çalıştık. Bunun yanında uzun yıllar sivil toplum örgütlerinde çok ciddi çalışmalar yaptık. Ordu halkına hizmet için mücadele ettik. Geçmişte yakından ilgilendiğimiz Ordulu kardeşlerimle bugün seçim çalışmaları sırasında pek çoğu ile karşılaşıyorum. Bir şekilde onlara temas etmişiz. Aranızda iyilik köprüsü kurulmuş, duygusal bir bağ oluşmuş. Büyük teveccüh gösteriyorlar. Biz görevimiz neyse, sorumluluğumuz neyse onu yapıyoruz. Rabbim de inşallah başarıya ulaştıracaktır.

“TÜRKİYE ÇOK KRİTİK BİR DÖNEMEÇTE. SEÇMEN BUNUN FARKINDA”

Kritik bir seçim. Türkiye için kritik dönüm noktalarından biri diyeceğimiz bir seçim. Sokakta vatandaşlarla kucaklaştığınızda izleniminiz nasıl? Seçmen durumun farkında mı?

Milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Ak Parti’ye çok büyük teveccühü var. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bu teveccühe merdiven olmaya, basamak olmaya çalışıyoruz. Sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmamaya çalışıyoruz. Bu temasın karşılığını da alacağız inşallah. Teşkilatlarımızla, vekil adayı arkadaşlarımızla, belediyelerimizle hep beraber bir çalışma yürütüyoruz.

Ben biraz doktorum biliyorsunuz. İnsanların elimizi tutuşundan, gözümüze bakışından ne demek istediğini anlıyoruz. Saha güzel. Saha çok güzel.

Sahada edindiğim ilginç bir izlenim de var. ”Hakikaten kritik bir dönemeçteyiz. Türkiye kendine sahip olmanın seçimini yapıyor.” Birinci olarak bu idrake sahip çok büyük bir seçmen kitlesi var. İkincisi Ordu'ya gerçekten çok büyük hizmetler yapılmış. Hükümetimiz olsun, belediyemiz olsun gecelerini gündüzlerine katıp inanılmaz eserler ortaya koydular. Bunu Ordu’nun ne tarafına bakarsanız hemen fark edebiliyorsunuz. Bu yapılanların karşılığını sandıkta vermek isteyen seçmenlerle karşılaşıyorum. Bir de her ne kadar başka partili de olsa, bizi görünce yumuşayan ve ilişki geliştiren hemşehrilerimizi görüyorum.

“GELECEĞE YÜRÜMEK İÇİN DEĞİŞİM KAÇINILMAZ”

Listelerdeki değişimler konusunda neler söylemek istersiniz.

Değişim kaçınılmaz bir gerçektir. Bu bir bayrak değişimi, bir nöbet değişimidir. Böyle kurumsal yapılarda değişim olmazsa kültleşme olur. Geleceği göremeyiz. Değişim yaşanmalı ki geleceği görebilelim. Yeni yüzler, yeni soluklar savunduğumuz davayı daha ileriye taşıyacaktır. Meseleye bu gözle bakmak lazım. Bu değişim sokaktaki vatandaşa da olumlu yansıyor. Yeni yüzlerle bir heyecan yükselmesi oluyor, daha gayretli oluyor. Bu değişimleri olumlu bulduğumu söylemek isterim. Herkesi memnun etmek gibi bir tabloyu görmek kolay değil. Bizden önce görev alan arkadaşlarımız da Ordu için çok şeyler yaptılar. Yapmış oldukları hizmetlere ben şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Biz onların önümüze koydukları çıtayı daha ileriye götürmek için mücadele edeceğiz.

“TÜRK HALKI TERÖRİSTİ KUCAKLAYAN BİR ANLAYIŞA ASLA PRİM VERMEZ”

Muhalefette hiçbir benzerliği olmayan partilerin bir araya gelmesini, hatta terörle anılan HDP ile bile Erdoğan düşmanlığı üzerinden bir araya gelmelerini nasıl yorumluyorsunuz. Milliyetçi muhafazakar ağırlıklı bir seçmen kitlesine sahip Ordu’da bunların karşılığı olur mu?

CHP'NİN TABANI İSYANDA

Ordu geçmişte bir dönem CHP’nin ciddi oy alabildiği memleketti. Ne oldu da CHP Ordu’dan istediği oyu alamamaya başladı? Cumhuriyet Halk Partisi eski anlayışını kaybetti. Kuruluş değerlerine sahip çıkamadı. Halktan uzak, sadece aristokrat kesimin sözcüsü haline geldi. Millet bu ray değişikliğini benimsemedi. Kendi tabanında bile bu anlayışa isyan eden ciddi seçmen kitlesi var. Sahada zaman zaman bunlara da şahit oluyoruz.

Türk halkı teröristi ve terör yandaşlarını bile kucaklayabilen bir anlayışa asla prim vermeyecektir. Körü körüne takım tutar gibi bağlanılacak bir mesele değil bu… Ülke menfaatleri gereği salim kafayla düşünen hiçbir düşünce şu yaklaşımlara müsaade etmez. Hele hele CHP-HDP yaklaşımını asla kabul edemez. Bu memleket terörden çok çekti. Hala daha çekmektedir ve terör örgütleriyle amansız bir savaş vermektedir. En büyük savaşımız terörledir. Ve bu terörün en baş dinamiklerinden biri de HDP’dir. Ve CHP açıkça HDP’yi desteklemektedir. CHP seçmeni bile bunu kabullenemiyor. Bunu sahada da görüyoruz. Bu millet bunun kararını elbette sandıkta da verecektir. Benim çok şey dememe de gerek yok.

Muhalefetin söylemlerinin hiçbir ciddiye alınacak tarafı yok. Neymiş “iyilik, kardeşlik mutluluk” için geliyorlarmış. Zaten bizde bunlar var. Bizim insanımızın mayasında olan şeyler bunlar. “Yakıp yıkacağız” demekten başka bir şey söyledikleri yok. Karşı oldukları şeylerin yerine koyacakları hiçbir şey yok. Biz bunların neyini ciddiye alalım.

Hülasa; Türkiye’de milli duruş sergileyen partiler var. Bir de bu yerli ve milli duruşu gösteremeyen partiler var. Türkiye’nin bugün verdiği en büyük savaş bu gerçekle ilgilidir.

OYUMUZ 1 KASIMDAKİ ORANLARA ÇOK YAKIN

Yerel seçimde 20-0 gibi büyük bir başarı var. Üstüne referandum ve genel seçimlerde önemli bir oy oranı elde edildi. Siz 24 Haziran’da Ordu’da nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Biz 6-0 olsun diyerek yola çıktık. Bu gayret ve samimiyetle çalışıyoruz. Bazıları hepsi niye sizden olsun diyor. Biz daha güçlü hizmet edebilmek için bunu istiyoruz. Yapacağımız çok şey var. Ankara’ya çok güçlü gidersek Ordu’ya hizmetimiz çok daha fazla olur. Meselemiz bu. Biz Ankara’ya çok güçlü gideceğiz ve hemşehrilerimizin tüm taleplerini alıp geleceğiz. Burada izahı bile mümkün olmayan ittifaklara heba edilecek oylarla bir bölünme yaşansın istemiyoruz. Bunun zararı memleketimize dokunacaktır. Biz güçlü bir ses verelim. Daha güçlü gelelim. Daha güçlü hizmet alalım. Derdimiz bu…

Parti olarak sürekli kamuoyu yoklamalarıyla da süreci takip ediyorsunuz. Elinize ulaşan bir anket sonucu var mıdır?

Net rakam vermeyeyim ama 1 Kasım seçim sonuçlarına yakın sonuçlar çıktığını söyleyebilirim. Biz bu oranın daha da üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Rakiplerimizi de biraz aşağıya çekmeye çalışıyoruz. (Ak Parti Ordu il genelinde 1 Kasım’da yüzde 63,3 oy almıştı)

YENİ DEV PROJELER ORDU’YU UÇURACAK

Ülke genelinde çok önemli işler yapılıyor. Devasa projeler konuşuluyor. Ordu yeni dönemde hangi yatırımları konuşacak?

Ordu’ya da çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Ordu Ak Parti iktidarında aldığı yatırımlarla en çok yatırım alan illerimizden biridir.

Bu yatırımlardan tamamlanmış olanlar var. Henüz tamamlanmamış olanlar var. Önce bunları bitireceğiz. Mesela Ordu çevreyolu. Tam 22 kilometre… 10 kilometresi tünel. Dağlar deliniyor, yol oluyor. Bu Ordu’ya yapılmış çok büyük bir yatırım. Kısa sürede açılacak. Ordu’yu İç Anadolu’ya oradan da Akdeniz’e bağlayacak tarihi bir otoyol yapılıyor. O da sona doğru yaklaşıyor. Hükümetimiz, Ordu’yu kavşakların buluşacağı bir şehir haline getiriyor. Şehir hastanesi ve limanla ilgili önemli çalışmalar var. Cumhurbaşkanımızın da müjdesini vereceği millet parkı projesi var. Yaptıklarımız da çok var. Havalimanı bunlardan bir tanesi. Dünyada bile örneği yok. Uçaklarda yer bulamıyoruz. Ordu için çok şey yapıyoruz. Şehrimiz çok daha güzel olacak. Yeni projeler Ordu’yu en gözde şehirler arasına sokacak. Ordu’yu aynı zamanda bir turizm şehrine dönüştürme hedefimiz var. Bu konuda da çok önemli gelişmeler sağlandı. Şehrimize yeni iş alanları kuruluyor. Özel sektör kamu işbirliği ile yeni istihdam alanları açacağız. Yeni yatırımları da ilimize taşıyıp teşvik etmeliyiz. O zaman daha başka olacak.

YENİ SİSTEM ‘ESKİ TÜRKİYE’ ANLAYIŞINI YOK EDECEK

24 Haziran’da Türkiye yepyeni bir sistemle tanışıyor. Bir anlamda meselenin ana teması diyebiliriz. Seçimlerden sonra Türkiye’de neler değişecek?

Yeni sistem eski Türkiye anlayışını yok edecek. ‘Eski Türkiye' tanımımı şöyle açayım; Sürekli hükümetlerin gelip gittiği, devlette devamlılığın sekteye uğratılmaya çalışıldığı dönemler yaşamışız. Darbelerle demokrasi sekteye uğratılmış, cumhurbaşkanı seçememişiz. Koalisyonlar olmuş. Sürekli bir kavgaya girilmiş. Sürekli hükümetler gelmiş gitmiş. Hükümetlerin ortalama ömrü 19 ay olmuş. Bu endişeler son bulacak bir kere… Türkiye huzura kavuşacak. Her alanda olduğu gibi yönetim anlayışında da istikrarlı bir ülke olacağız. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bu ülke çok daha ileriye gidecek. Kendi ihtiyaçlarını içeride karşılayabilen bir ülkeye dönüşeceğiz. Enerjiden savunma sanayine dev adımlar atılıyor. Düşmanlarımız da memleketimizi rahat bırakırsa bu eserler daha da büyüyecek. Bu seçimden sonra o düşmanların savaşmaktan vazgeçip pes edeceğini düşünüyorum.

Ülkemize olduğu gibi Ordulu hemşehrilerimizin de meselelerine sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Biz güçlendikçe bu millete daha çok sahip çıkma gücümüz olur. Ümmetin tüm dünyadaki sahipsiz mazlumlarına daha çok sahip çıkabiliriz. Bu ülkenin düşmanlarına korku veririz. Bu ülkeye yapılan amansız saldırıları def ederiz. Onun için milletimizden Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmalarını istiyoruz.

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  URFA HABERLERİ
Jandarma Genel Komutanı ORG. Arif Çetin Şanlıurfa’da Jandarma Genel Komutanı ORG. Arif Çetin Şanlıurfa’da Birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Jandarm..
"Köyü kalkındırmadan ülkeyi kalkındıramayız" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Tarımı gelişmemiş, kend..
Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı, Ülke Genelinde Örnek Proje Olacak Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı, Ülke Genelinde Örnek Proje Olacak Eyyübiye Belediyesi tarafından Pazartesi günü açılışı yapılacak olan Kitap Otağı..
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi..
  GÜNDEM HABERLERİ
Karadeniz için uyarı! 'Birlikte şahit olacağız' Karadeniz için uyarı! 'Birlikte şahit olacağız' Karadeniz Bölgesi önümüzdeki Salı gününden itibaren kutuplardan gelen soğuk hava..
Ünlü tatil merkezinde dehşet! Ünlü tatil merkezinde dehşet! Antalya’nın Kaş ilçesinde bir parktaki tuvaletin çatısında elleri ve yüzü yanmış..
Konya'da çiftçiyi korku sardı! 'Güvende değiliz' Konya'da çiftçiyi korku sardı! 'Güvende değiliz' Konya'nın Karapınar ilçesinde 30 metre derinliğinde 20 metre çapında yeni obruk ..
Adana'da orman yangını Adana'da orman yangını Adana'nın Feke ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale edili..
  SİYASET HABERLERİ
Eski bakan CHP'den başkan adayı oldu Eski bakan CHP'den başkan adayı oldu Eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye başkanı ..
Başkan Şahin kardeş şehir temsilcileriyle buluştu Başkan Şahin kardeş şehir temsilcileriyle buluştu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makamında 23 kardeş şehir tem..
Başkan Erdoğan bugün ABD’ye gidiyor Başkan Erdoğan bugün ABD’ye gidiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurul görüşmelerin..
AK Parti'de kritik isimler belli oldu! AK Parti'de kritik isimler belli oldu! AK Parti'de MHP ile ittifak görüşmelerini Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile..
  SPOR HABERLERİ
Derbi öncesi F.Bahçe'de çifte şok! Derbi öncesi F.Bahçe'de çifte şok! Fenerbahçe'de Beşiktaş derbisi öncesi son idmana Hasan Ali Kaldırım ve Martin Sk..
Ömer Aşık'tan kötü haber! Ömer Aşık'tan kötü haber! Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Chicago Bulls forması giyen milli basketbolcu ..
Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray deplasmanda Akhisarspor'a konuk..
Özil'e destek! 'Onu yakından tanıyorum' Özil'e destek! 'Onu yakından tanıyorum' Arsenal'in eski oyuncusu Tomas Rosicky, İngiltere'de zaman zaman eleştirilen Mes..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
21.09.2018 20:00 Erzurum BB 0 - 1 Ankaragücü
21.09.2018 20:00 Bursaspor 0 - 0 İstanbul Başakşehir
22.09.2018 19:00 Trabzonspor 1 - 2 Göztepe
22.09.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 0 Ç.Rizespor
22.09.2018 16:00 Kayserispor 0 - 2 Atiker Konyaspor
23.09.2018 16:00 Kasımpaşa 1 - 2 Aytemiz Alanyaspor
23.09.2018 19:00 Antalyaspor 2 - 1 Demir Grup Sivasspor
23.09.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
Yukarı