HABER AKIŞI

Çelik: 24 Haziran Türkiye için bir milattır

 Tarih: 22-06-2018 11:00:00
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, 24 Haziran seçimlerine az bir zaman kala Alanya'da çalışmalarına devam etti.

Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimiyle ilgili önemli açıklamalar yapan Çelik, “Yakın tarihimizin en çetin mücadelelerini verdiğimiz bir dönemde sandığa gidiyoruz. 24 Haziran Türkiye için bir milattır. Vesayetin bir daha geri gelmemesi için tarihi bir fırsattır. Ülkemizde artık hiç bir ihanet çetesinin darbeye teşebbüs edemeyeceği dönemin başlangıcıdır. Türkiye'nin kaderinin belirleneceği gündür” dedi.

Sena Nur Çelik, Alanya'da Toptancı Hal Komisyoncuları Derneğini ziyaret etti. Orman İşletme Kavşağında esnafla buluştu. Alanyalılar, 16 yılda ‘Kaynak Türkiye' sloganıyla yazılan başarı hikayelerine yenilerini ekmek için kararını verdi. Esnaf tek ses, tek yürek Cumhur ittifakının yanında yer aldı.

 

 

“Şehitlerimize borcumuz, gazilerimize sözümüz var”

Pazar günü Türkiye'nin istikametinin çizileceğini vurgulayan Çelik, sözlerine milletin geleceğine, demokrasisine ve özgürlüğüne yönelik saldırıları hatırlatarak başladı. Türkiye'nin yarınlarını karartmak isteyen karanlık güçlerin her dönem farklı şekil ve isimlerle ortaya çıktığına dikkat çeken Sena Nur Çelik, “27 Mayıs darbesinde ilmek milli iradenin boynuna geçirildi. 12 Eylül darbesi ülkemizin geleceğinden çaldı. 28 Şubat'ta inancımız  hedef alındı. Devletimizin kurumlarını kanser hücresi gibi saran FETÖ ihanet çetesi 17 - 25 Aralık kumpasıyla milletin iradesini teslim almaya kalkıştı. 'Ne yapsalar boş, kaderin üstünde bir kader vardır' dedik. Allah'a güvendik, milletimizin ferasetinin bütün oyunları bozacağını inandık. Büyümemizi hazmedemeyenler bu kez taşeron terör örgütlerini sahneye sürdü. 6 - 8 Ekim olaylarında 53 canımız şehit edildi. PKK, DEAŞ, FETÖ hep birlikte saldırıya geçti. Varlığımıza, birliğimize, dirliğimize, refahımıza, huzurumuza kastettiler. FETÖ'cü teröristler 15 Temmuz ihanet girişimiyle ülkemizi işgal etmeye yeltendi. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokaklara akın eden milletimiz yakın tarihin en cesur direnişini gösterdi. Ölümün üzerine çıplak elleriyle yürüyen kahraman milletimiz bayrağımızı yere düşürmedi. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve milletimizin kahramanlığı sayesinde Çanakkale ruhuyla yeni bir diriliş destanı yazdık. İstiklal ve istikbal mücadelemizden bir adım geri atmadık. Kimseden icazet almadık, hiçbir gücün önünde eğilmeden bugünlere geldik. Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. Pazar günü en kritik seçimlerimizden birini yapmak için sandığa gidiyoruz. İnşallah, bir kez daha tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet için karar vereceğiz. Çünkü bizim şehitlerimize borcumuz, gazilerimize sözümüz var” şeklinde konuştu.

BU SEÇİM DÜZEN KURANLARLA DÜZEN BOZANLAR ARASINDA

Milletin sandıkta mührü yerli ve milli olanların ittifakına, Türkiye'ye çağ atlatan kadrolara vuracağını belirten Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. Pazar günü en önemli seçimlerimizden birini yapacağız. Türkiye'nin gelişmesinden, dünyada söz sahibi olmasından, büyümesinden rahatsız olanlar yeni bir tezgah hazırladı. Türkiye'nin 16 yıllık kazanımlarını, birikimlerini yok etmek isteyenler aynı safta buluştu. Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürenler sözde millet ittifakı çatısı altında bir araya geldi. Benzemezler ittifakının vaatlerinde ne iş, ne icraat ne de hizmet var. Muhalefet cephesinden daha büyük, daha zengin ve daha güçlü bir Türkiye hedefi duydunuz mu? Duyamazsınız. Onlar sadece son 16 yılda yapılanları bozmak istiyorlar. İcazeti milletten değil, dışarıda aramak peşindeler. Yalanla, hileyle, karalamayla oy devşirmeye çalışıyorlar. Zihinleri bulandırmak, milletimizin azmini kırmak istiyorlar. PKK, YPG, FETÖ terör örgütleriyle mücadeleye yönelik tek bir kelime söylemiyorlar. Peki hedeflerinde ne var? Terör örgütüne kol kanat gerenlerle dayanışma var. Oyları terörden beslenenler arasında bölüştürmek, Afrin kahramanı paşamızın apoletlerini sökmek var. Yapmak değil, yıkmak var. Dış güçlerden onay bekleyen, ülkesine ve milletine yabancı siyasetçiler var. İşte kirli ittifaklarla oluşturulan blok budur. Maalesef ülkesine ve milletine sağır bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Yapılanı yıkmak, istikrarı bozmak için çıktıları sahnede aynı şarkıyı söylüyorlar. Bu seçim, düzen kuranlarla düzen bozanlar arasında bir seçimdir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.”

“Gün safları sıklaştırma günüdür”

24 Haziran'da yeni bir sayfanın açılacağını söyleyen Çelik, “Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. İnşallah 24 Haziran'da 16 yıl önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlattığımız kutlu yürüyüşümüzün rotasını milletimizle birlikte belirleyeceğiz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın da teminatıdır. Referansımız yine biziz. Ülkemizi daha bağımsız, daha özgür, daha güçlü ve daha müreffeh yapacak tek ittifak Cumhur İttifakıdır. Geçmişlerinde icraat ve hizmet olmayanların ülkemize, insanımıza verecekleri hiçbir şey yoktur. Milletimiz kimin hizmet derdinde, kimin de bozgunculuk ve nifak peşinde olduğunu görüyor. Seçime artık çok az kaldı. Gün yeni bir aşkla, yeni bir heyecan ve azimle safları sıklaştırma günüdür. Oylarımıza sahip çıkalım. Bu fesat ve yıkım ekibine geçit vermeyelim. Allah korusun aksi durumda, 25 Haziran sabahı uyanacağımız Türkiye, telafisi imkansız büyük kayıpların yaşandığı Türkiye olur. Bizler MHP’ye gönül veren kardeşlerimizle, milletine aşık liderimizle, vatanına sevdalı milletimizle kenetlenerek sandığa gideceğiz. Oyumuzu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan ve Cumhur İttifakı için kullanacağız. İnşallah sandıktan zaferle çıktığımızda erdem, irade ve cesaretle Türkiye'yi şahlandıracağımız  yepyeni bir dönemin kapısını açacağız” dedi. 

“Mesele memleket meselesidir”

24 Haziran seçimlerinin bir dönük noktası olduğunun altına çizen Çelik, sandığa gitme çağrısı yaptı. Türkiye'nin bekası için tek ses, tek yürek mesajı veren Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı:

“24 Haziran sıradan bir seçim değildir. Kirli ittifaklarla bir araya gelenler ile ülkemizin bekası için birlik olanların arasında bir seçimdir. Bu seçim vatanımız, bayrağımız ve ezanımıza sahip çıkanların Çanakkale ruhuyla 'önce vatan' diyerek yola düştüğü Cumhur ittifakı ile istikrarımıza darbe vurmak isteyenler arasında karar verme seçimidir. 24 Haziran ülkemiz için milattır. Son vesayet kalıntılarının izlerinin tamamen silineceği gündür. Biz zaferin ayak seslerini Alanya'dan, Antalya'dan duyuyoruz. Biliyoruz ki, hayali olmayanın istikbali olmaz. 24 Haziran ülkemizin bağımsızlığına, ay yıldızlı bayrağımıza kalkan elleri kıracağımız tarihtir. Son 16 yılda kazandıklarımızı elimizden almak isteyenlere, huzurumuza, barışımıza göz dikenlere, terör örgütlerine ve arkalarındaki güçlere karar gününde en güzel cevabı verelim. Biz ülkemizin bekası için her zorlukta el ele veren Antalya'mıza, Alanya'mıza güveniyoruz, milletimize inanıyoruz.  Güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye için Vakit Türkiye vakti, vakit birlik vakti diyoruz. İnşallah 25 Haziran sabahı milletimizle birlikte ikinci bayramımızı kutlayacağız. Diyoruz ki; mesele mesele memleket meselesi, mücadelemiz istiklal ve istikbal mücadelesidir.”

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezinde partililerle buluştu. Seçim çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulunarak, 24 Haziran seçimleri heyecanına ortak oldu. Çelik, Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin sandıkta büyük bir zafer daha kazanacağını söyledi.

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Türkiye'den ABD'ye çok sert tepki: Hükümsüzdür Türkiye'den ABD'ye çok sert tepki: Hükümsüzdür Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "ABD'nin Golan Tepeleri üzeri..
Halde gerginlik! Çok sayıda yaralı var Halde gerginlik! Çok sayıda yaralı var Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki toptancı halinde, şoförlerle, ambarcılar ve kom..
Nişanlısını görmeye gitmişti! Acı haber geldi Nişanlısını görmeye gitmişti! Acı haber geldi Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak görev yapan 44 yaşındaki avukat Haydar Sevgican..
Tespih satan yaşlı adama saldırdı, cemaat tepki gösterdi… Tespih satan yaşlı adama saldırdı, cemaat tepki gösterdi… Avcılar Merkez Ulu Camii’nde tespih satan Ahmet Durusoy (75), bir kişinin tekmel..
  SİYASET HABERLERİ
KONDA'dan anket kararı! KONDA'dan anket kararı! Araştırma şirketlerinden KONDA, simetrik olmayan ittifaklar bulunması ve buna ba..
Bakan Soylu: Seçilmeleri halinde açığa alınacaklar! Bakan Soylu: Seçilmeleri halinde açığa alınacaklar! Bakan Soylu, terör örgütü PKK ile halen iltisakı ve irtibatı bulunan belediye me..
HDP’nin milletvekili adayı Saadet’ten aday oldu HDP’nin milletvekili adayı Saadet’ten aday oldu 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Seçimlerde örtülü ittifak yapan Saa..
Trump'ın imzası sonrası Ankara'dan açıklama! Trump'ın imzası sonrası Ankara'dan açıklama! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trump'ın Golan Tepeleri ile ilgili küstah kar..
  SPOR HABERLERİ
Portekiz'de Cristiano Ronaldo şoku! Portekiz'de Cristiano Ronaldo şoku! Portekiz'in Sırbistan ile oynadığı maçta Cristiano Ronaldo 31. dakikada sakatlan..
Maç sonu Şenol Güneş'i kızdıran 'araba' sorusu! Maç sonu Şenol Güneş'i kızdıran 'araba' sorusu! Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova karşısında a..
Cesare Prandelli'den Galatasaray itirafı! Cesare Prandelli'den Galatasaray itirafı! İtalya Ligi'nde Genoa'yı çalıştıran Galatasaray'ın eski teknik direktörü Cesare ..
Saatler kala Milli Takım'da Emre Belözoğlu şoku! Saatler kala Milli Takım'da Emre Belözoğlu şoku! Milli Takımımızda Emre Belözoğlu, sakatlığı nedeniyle Moldova maçında oynayamaya..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
05.04.2019 21:30 Trabzonspor - Antalyaspor
06.04.2019 17:00 Demir Grup Sivasspor - Kayserispor
06.04.2019 17:00 Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor
06.04.2019 20:00 Galatasaray - Evkur Yeni Malatyaspor
07.04.2019 14:30 Kasımpaşa - Erzurum BB
07.04.2019 17:00 Göztepe - Teleset M. Akhisarspor
07.04.2019 20:00 İstanbul Başakşehir - Atiker Konyaspor
07.04.2019 17:00 Ankaragücü - Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
Yukarı