HABER AKIŞI

“AK Parti Ar-Ge Başkanlığı teknoloji ve inovasyondaki yenilikleri uygulamaya devam ediyor”

 Tarih: 12-05-2017 16:00:00

AK Parti ARGE Başkanlığı, toplumsal sorunları tanımlayıp halkın beklenti ve ihtiyaçlarına göre çözümler geliştirmek ve bunu toplumdan uzak bir şekilde değil, toplumun içerisinde yer alan kişiler, kurumlar ve diğer aktörlerle birlikte yapmayı hedefleyen bir birim olarak kurulmuştur. Bu çerçevede, Partimizin bilgiye, eğitime önem vermesi gereği olan her alanda her tür araştırma, geliştirme ve eğitim faaliyetlerini yürütmekteyiz. 

Önemli bir gelenek haline gelmiş eğitim faaliyetlerimizden biri olan Siyaset Akademisi, seçmenlerin Partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika, demokratik ve toplumsal refah değerleri vb. alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırdığımız eğitim faaliyetimizdir. 

Siyaset Akademisinin düşünsel anlamda temelleri ve uygulamaya geçişi Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile olmuştur.  AK Parti AR-GE Başkanlığı bünyesinde 2007 yılı içinde projelendirilen, 2008 Ocak ayı itibari ile faaliyete geçirilen Siyaset Akademisi, AK Parti’ye kurumsal bir kimlik kazandırmak ve parti mensupları arasında dil birliği sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Uygulamaya başlandıktan sonra, her yıl hedefleri ve öncelikleri toplumun dinamiklerine göre kendini yenileyen bir yapıya dönüşmüştür. 

Siyaset Akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek “birey”ler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir. Bu doğrultuda 2008 -2017 tarihleri arasında farklı fikir ve siyasal eğilimlerde olan 60.000'i aşkın vatandaşımız  Siyaset Akademisi'nde eğitim görme imkânı bulmuştur.

11 Temmuz 2016 tarihinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın açılış dersi ile 17. Dönemi başlayan Siyaset Akademisi bünyesinde, Büyük Güç Türkiye için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartılaşıldığı, bilgilendiridiği, özellikle dünyadan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademi programı müfredatından oluşturulmuştur. Toplamda 35 il, Yurt Dışında Brüksel’de de olmak üzere 41 noktada Tamamlanan siyaset akademisine,10 bin’e yakın katılımcı, Hem siyasi dersler, hem deneyim paylaşımı, hem de kişisel gelişim dersleri ile katılımcılara 8 haftalık bir program sunulmuştur. İl birincilerinin Sayın Başbakanımız Tarafından ödül aldığı Siyaset Akademisi Ar-Ge Başkanlığı tarafından organize edilmiştir.

Hedef 2023 Vizyonumuzu daha geniş bir hedef kitle ile paylaşabilmek adına 8 eğitim başlığında uygulanan Uzaktan eğitim modülümüzün de yer aldığı Akademimiz, Türkiye’nin değerli akademisyenleri, siyasileri, kanaat önderleri ve uzmanlarının katkıları ile hazırlanmış ve uygulanmıştır.

AK Parti Siyaset Akademisi’ne katılmış olmak bundan sonraki dönemlerde, AK Parti teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farklılık oluşturacaktır. 

AK Parti Arge Başkanlığı olarak Siyaset Akademisi ile beraber, AK Kütüphanemizde uygulanan yenilikçi projelerimizle eğitim, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize de devam etmekteyiz. 

AK Parti Kütüphanemizde, Ocak 2008 tarihinde AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Ar-Ge Başkanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur. Bir yıllık hazırlık çalışmasından sonra 27 Ocak 2009 tarihinde Genel Başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla kütüphane açılışı yapılmış ve okuyucularına hizmet vermeye başlamıştır. 

AK Kütüphane kuruluş çalışmalarından bugüne yerli ve yabancı bilgi kaynaklarını koleksiyona katmakta ve okuyucularına hizmet vermektedir. Koleksiyonda kitapların yanında, ansiklopediler, sözlükler, almanaklar, kronolojiler, rehberler, kaynakçalar gibi referans kaynakları, basılı ve elektronik süreli yayınlar, VCD-DVD’ler, tezler, makaleler ve raporlar bulunmaktadır. 2009 yılında 3500 bilgi kaynağıyla hizmet vermeye başlayan kütüphane, 2016 yılı sonunda koleksiyondaki bilgi kaynağı sayısını 20 bine ulaştırmıştır. Her geçen gün içerik açısından koleksiyonumuz zenginleşmektedir.  

AK Kütüphanemize 15 Temmuz Hain FETÖ Darbe Girişiminde Devletinin Bekaasını korumak için şehit olan vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak üzere kurmuş olduğumuz köşemiz ile şehitlerimizin anılarını yaşatmakta ve gelecek nesillere bir ders olmasını sağlamak için şehit ve gazilerimiz için önem arz eden eşyaları ile o gece yanında bulunan eşyalar sergilenmekte aynı zamanda vizyon görüntüleri ile 15 Temmuz gecesi yaşanalar yazılı ve görsel olarak sunulmaktadır. Ar-Ge Başkanlığı olarak şehit aileleri ve yakınlarıyla bire bir kurulan temaslar sonucunda çok özel görüntüler elde edilmiştir. Ayrıca bugüne kadar Türkiye'de çıkarılmış dokümanlar da yer almaktadır. 

2016 yılı için projelendirdiğimiz Sesli Kütüphane çalışmalarımız, engelli vatandaşlarımıza da erişim imkanı sağlamak adına çok önem verdiğimiz bir proje olarak hayata geçecektir. 

Ar-Ge Başkanlığı, hem sosyal ve siyaset bilimleri alanında yapılacak bilimsel çalışmaları desteklemek hem de AK Kütüphanenin tanıtımını yaparak, bilim insanları tarafından kullanılırlığını artırmak amacıyla “Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü” vermektedir.  

Ar-Ge başkanlığımızca her hafta Salı günleri düzenlediğimiz AK kütüphane sohbetlerimiz ile siyaset, spor, bilim, edebiyat, kültür, ekonomi vb. bir çok alanda, alanında uzman kişiler ile dinleyicilerimizi buluşturuyoruz’’    Biz bilginin paylaştıkça güçlü bir dağ oluşturacağı bilinci ile her hafta bilinmeyen, merak edilen yeni bir konuyu tartışıyoruz, tartıştıkça, düşündükçe yeni yeni sorular oluşturarak ihtiyaç duyulan ,eksik kalan alanlarda  yeni bir düşünce gücü ile var olanı ileriye taşımak için daha çok çalışıyoruz.  “Kütüphane Sohbetlerine katılanlardan olumlu dönütler alındığı için  “ düzenlenen sohbetlerimiz ile hem Genel Merkez personellerimiz hem de dışardan katılmak isteyen tüm konuklarımız haftanın belirlenen konusu hakkında daha bilinçli bireyler olduklarını dile getirmektelerdir.  

Gelişen teknolojiyi yakalayıp üst seviyeye taşımak için AR-GE birimi olarak yeni proje ve fikirleri değerlendirmek amacıyla; vatandaşımızın gönderdiği projeleri ortak bir sistemde toplayarak, bu projelerin hayata geçirilmesi için çalışmaktayız. İnovasyon Veri Tabanı projesi ile hem dünya da ki gelişmelere paralel yenilikler oluşturulacak hem de vatandaşımızın bilgi birikimini ülkemiz ve dünya açısından önemli işlerde kullanacağız. 

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı  teknoloji ve inovasyondaki yenilikleri uygulamaya  devam ediyor. AK Parti Geleceğin teknolojisi  Augmented Reality (AR) Arttırılmış Gerçeklik uygulamasını kullanarak Türkiye'de bir ilke imza attı. Augmented Reality (AR) Cihazların cisim tanıma özelliği kullanılarak, gerçek görüntülerin konulmasına denir. Artırılmış Gerçeklik gerçek dünyada gözlemlenen nesneler ile dergi vb. materyallerin video 3D gibi çoklu ortam nesneleriyle zenginleştirilmesidir. Bu sistem her ay yayınlanmakta olan Ar-Ge Bülteninde kullanılmaya başlanmıştır. Teknolojinin hayatın bir çok alanında kullanımını sağlamak amaçlı çalışmalarımızdan biri olarak görülen “Artge” uygulamasının yaygınlaşmasını hedeflemekteyiz.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  URFA HABERLERİ
Jandarma Genel Komutanı ORG. Arif Çetin Şanlıurfa’da Jandarma Genel Komutanı ORG. Arif Çetin Şanlıurfa’da Birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Jandarm..
"Köyü kalkındırmadan ülkeyi kalkındıramayız" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Tarımı gelişmemiş, kend..
Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı, Ülke Genelinde Örnek Proje Olacak Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı, Ülke Genelinde Örnek Proje Olacak Eyyübiye Belediyesi tarafından Pazartesi günü açılışı yapılacak olan Kitap Otağı..
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi..
  GÜNDEM HABERLERİ
Başkan törenle açtı! Görenleri şaşkına çeviren görüntü Başkan törenle açtı! Görenleri şaşkına çeviren görüntü Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği tara..
Bakan Soylu'dan önemli seçim uyarısı! Bakan Soylu'dan önemli seçim uyarısı! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Türkiye'deki her seçimde olduğu gibi 31 Mart se..
Yıldönümünde kahramanlar anlattı: Tepeyi asla terk etmedik Yıldönümünde kahramanlar anlattı: Tepeyi asla terk etmedik Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ’lı teröristleri etkisiz hale..
Sami Boydak 3.6 kilogram altınla yakalandı Sami Boydak 3.6 kilogram altınla yakalandı Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında örgüt üyeliğinden 3 yıl 1 ..
  SİYASET HABERLERİ
Türkiye'den Meksika'ya taziye mesajı Türkiye'den Meksika'ya taziye mesajı Türkiye, Meksika'nın Tlahuelilpan şehrindeki petrol boru hattında meydana gelen ..
Küstah sözlere Cumhurbaşkanlığı'ndan sert yanıt Küstah sözlere Cumhurbaşkanlığı'ndan sert yanıt Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "McGurk'un analizleri hatalı, Türkiye'ye..
MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fazıl Say konserine gitmesiy..
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da aday tanıtım toplantısında konuşuyor...
  SPOR HABERLERİ
Monaco evinde dağıldı! Monaco evinde dağıldı! Fransa Ligue 1'de 21. haftada Monaco evinde Strasbourg'a 5-1 mağlup oldu.
Albayrak'tan 'forvet istiyoruz' tezahüratına yanıt Albayrak'tan 'forvet istiyoruz' tezahüratına yanıt Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Ankaragücü maçının sonlarına doğ..
Sinan Gümüş: Hat-trick yapamadım ama... Sinan Gümüş: Hat-trick yapamadım ama... Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında, Anakragücü'nün 6-0 mağlup eden Galatasara..
Hikmet Karaman: İyi maç çıkardık Hikmet Karaman: İyi maç çıkardık Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Antalyaspor iel 0-0 berabere kalan İstikba..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.01.2019 20:30 Teleset M. Akhisarspor 1 - 3 Beşiktaş
19.01.2019 19:00 Galatasaray 6 - 0 Ankaragücü
19.01.2019 13:30 Erzurum BB 1 - 2 Atiker Konyaspor
19.01.2019 16:00 Antalyaspor 0 - 0 Kayserispor
19.01.2019 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 2 Göztepe
20.01.2019 19:00 Trabzonspor - İstanbul Başakşehir
20.01.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
Yukarı